فروشگاه آنلاین به مناسبت عید تعطیل می‌باشد و سفارشات پس از 6 فروردین 1402 ارسال خواهند شد.

خرید داروی گیاهی

با پیشرفت علوم پزشکی و دارویی، افراد زیادی برای درمان بیماری‌های خود به پزشک مراجعه می‌کنند، اما در این میان، افرادی هم هستند که به دنبال درمان‌هایی به غیر از داروهای شیمیایی می‌گردند. این دسته از افراد ترجیح می‌دهند برای بهبود و تقویت سلامت روحی و جسمی خود، نسبت به خرید داروی گیاهی اقدام کنند. سازمان بهداشت جهانی حدود 252 دارو گیاهی (Herbal medicines) را به عنوان داروهای اساسی و ضروری معرفی کرده که ترکیبات اصلی آن‌ها از گیاهان دارویی است.
البته باید به این نکته اشاره کرد که گیاهان دارویی با داروی گیاهی تفاوت دارند. زیرا گیاهان دارویی بخشی یا قسمتی از یک گیاه هستند؛ مانند هل یا دارچین. خواص و عوارض این گیاهان کاملاً مشخص است. گیاهان دارویی به صورت تازه یا خشک شده مورد مصرف قرار می‌گیرند.
اما داروی گیاهی معمولاً ترکیبی از چند گیاه است که طی فرآیندهای خاص و در کارخانه‌های دارویی تهیه می‌شود. داروهای گیاهی، گیاهانی هستند که حاوی ترکیبات مؤثر و طبیعی بوده و می‌توان آن‌ها را به روش‌های مختلفی ازجمله مکمل، فرآورده، روغن و غیره مورد استفاده قرار داد. بنابراین، بهتر است مصرف و خرید داروی گیاهی حتماً تحت نظر پزشک انجام شود.

مشاهده ی بیشتر